YÜKLENİYOR...

Bir LMS sistemine sahip olmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Bir LMS sistemine sahip olmadan önce nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle sistemin çalışma prensibine bakmak lazım. Eskiden bu tip sistemler çok fazla yatırım gerektiren sistemlerdi. Bu tip bir sistem ihtiyacınız olduğunda sistem firmanın kendi sunucusuna kuruluyor, sunucunun tüm bakımları, sunucu yönetimi firmanın kendi İT departmanına kalıyordu, bu yüzden hem yönetmesi zor hem de çok maliyetli oluyordu. Büyük kurulum ücretleri ve bakım maliyetleri oluyordu. Kaldı ki birçok firmada IT diye bir departman yok, dolayısıyla kobi düzeyindeki firmaların bu gibi sistemlerden faydalanmaları neredeyse imkansız hale geliyordu.

Gelişen teknoloji sayesinde sistemler artık bulut sistemi üstünde kuruluyor, kullanıcıya ve firmaya bu işlemlerin hiçbiri yansımıyor, firmar artık sadece kayıt oluyor ve kullanmaya başlıyor. Artık firmaların tek yapması gereken eğitim içeriklerine odaklanıp kaliteli içerikler ile ekiplerini eğitmek.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise tercih edeceğiniz LMS sisteminin mevcutta kullandığınız diğer sistemler ile entegre çalışabileceği bir api desteği sağlayıp sağlamadığı. Aynı işlemi defalarca yapmak istemezsiniz. Sistemlerinizin birinde yaptığınız bir işlem diğer sistemlerinize de yansıyor olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz.

PHI Corporate LMS sağladığı api desteği sayesinde mevcutta kullandığınız diğer sistemler ile entegre çalışabilecek yapıda bir sistem.


İletişim