YÜKLENİYOR...
Oteller için LMS

Turizm sektörü servis kalitesinin en ön planda olduğu sektörler arasında yer almaktadır dolayısıyla en küçüğünden en büyüğüne kadar tüm oteller çalışanlarının servis, iş bilgisi ve eğitim kalitelerine çok önem vermek zorundadırlar. Turizm sektörü çoğunlukla mevsimsel çalıştığı için kısa dönemli çalışan, sezon bazlı çalışan kişilerin en yoğun olduğu sektördür. Yüksek hizmet standartlarının korunması, şirketin prestij kaybı yaşamaması için eğitime özellikle çok önem verilme zorunluluğu vardır. Bir LMS sistemi kullanarak personelinizi çok daha rahat ve hızlı eğitebilir, değerlendirebilir, işe almak için kurslar, koşullar oluşturabilir, işe aldığınız elemanların kurum standartlarına ulaşmasını çok daha hızlı sağlayabilirsiniz.

Eğitim, turizm sektörünün ve otellerin gerçekten efor sarf ettikleri bir alandır. Eski yöntemler ile yerinde eğitim verebilmek için tüm oteller çok ciddi maliyetlere katlanıp ekipleri defalarca tek bir noktada toplayarak yerinde eğitim vermeye çalışmaktaydılar. Tüm çalışanların yol ücretleri, konaklama masrafları, büyük toplantı odalarının kiraları, yeme içme masraflarına kadar oldukça fazla sayıda olan organizasyon kalemi için yüklü miktarlarda ödemeler yapmak zorundaydılar. Bu maliyetlere katlanma gücü olmayan otellerde servis kalitesi maalesef oldukça kötü bir seviyede kalıyordu.

Günümüz koşulları ve teknoloji tüm bu bahsettiğimiz şartları oldukça maliyetsiz, daha kaliteli, ölçülebilir ve hatta raporlanabilir bir seviyeye taşıdı. Canlı dersler ile artık ekibinizi evinizden bile eğitebilirsiniz.

Kurumunuz için bir LMS uygulaması satın almak, kurumunuzda çalışan veya çalışma adayı olan herkese kolayca her tür eğitimi verebilmenizi sağlar. Firmanız için zaman ve verimlilik her şeydir. İşe yeni aldığınız elemanlardan ne kadar kısa bir süre içinde verim almaya başlayabilirseniz firmanız için o kadar iyi olacaktır. Bununla beraber hızlı eğitim verirken eğitim kalitesini de düşünmek zorundasınız.

Standardize edilmiş, güncel eğitim içerikleri ile eğitilmiş bir ekip bir de hızlı bir eğitim süreci ile en iyi noktaya taşınabiliyorsa ve hatta ekibin tüm bireyleri için sistem ayrı ayrı raporlama yapıp eksik kalan eğitimleri belirleyerek yönetim kadrosuna raporlayabiliyorsa doğru LMS sistemini kullanıyorsunuz demektir.

PHI Corporate LMS tüm bu özellikleri ve çok daha fazlasını firmanıza sağlayabilecek düzeyde bir sistemdir.

Neden PHI Corporate LMS Otel sistemini tercih etmelisiniz?

PHI Corporate LMS oldukça kolay kullanımı olan, tüm çalışanlarınızın veya yeni adayların rahatlıkla kullanabileceği bir sistemdir. İnternete ulaşmaları ve bilgisayar, tablet veya mobil cihazlardan sadece birine sahip olmaları yeterlidir. Sistem çoklu dil desteği sağlamaktadır, çok uluslu çalışanları olan oteller sistemi diledikleri dile çevirerek kullanabilirler. PHI Corporate LMS çok üst düzey raporlar sunan bir sistemdir. Ekibin gelişimi ile ilgili bir bakışta tüm detayların alınabilir. PHI Corporate LMS Canlı dersleri destekler ve dersleri kaydedebilme özelliği sunar.

Toplantıları organize edin.

PHI corporate LMS sistemi oteller için ekstra özellikler de sunmaktadır. Personel içi dyapılacak tüm toplantılar da sistem üstünden yapılabilir. Dilerseniz gruplar halinde dilerseniz de bire bir toplantıları sistem üstünden organize edebilirsiniz. Üstelik grup toplantıları organize ettiğiniz anda sistem tek bir tuşla tüm ilgili kişilere e-mail göndererek toplantı saatini takvimlerine ekleyecektir.

Eğitimleri sadece bir kereliğine tanımlayın, gerisini LMS halletsin!

Eğitim gruplarınızı oluşturun, eğitim gruplarına verilecek eğitimleri sisteme tanımlayın. Prosedürleri belirleyin. İşiniz bu kadar.

Yeni personel eğitimlerinizi, iş başı eğitimlerinizi kategorize ederek her seviye için bir seferliğine sisteme tanımlayın. Sonrasında eğitim gruplarına eğitim atamanız, yeni işe girenlere oryantasyon eğitimi vermeniz, departmanların bilgilerini tazelemeniz ve hatta eksik olduğunu düşündüğünüz eğitimleri aldırmanız çok daha rahat olacak. Kişiye indirgenmiş eğitim ve gelişim planları ile tüm ekibinizi hızlıca eğitebilecek çok daha verimli çalışanlar haline getirebileceksiniz. PHI Corporate LMS her geçe gün gelişmekte olan Yapay zekası sayesinde kişileri daha yakından tanıyacak ve kişilere özel eğitim planları oluşturacak. Tek yapmanız gereken bir LMS ile anlaşıp süreçleri izlemek.

Gelişmiş bir raporlama sisteminin önemi

Tüm sektörlerde de olduğu gibi bir işi geliştirmek istiyorsan raporlama sistemine ciddi bir yatırım yapmak zorundasın. Eğer işin nereye gittiğini görmek istiyorsan, işin hangi bölümü zarar ediyor, nereden daha çok kar ediyorsun, seni en çok yoran maliyeler neler, hangi alanları optimize etmelisin gibi bir analiz yapamıyorsan işini daha başarılı bir hale getirebilmen sadece şansa kalacaktır.

Turizm sektörü için de durum aynen bu şekildedir. Çalışanların başarısı şirketi ileri taşıyacak en genel belirleyicidir ve her bir çalışan birbirinden farklıdır. İşte tam bu konuda kurum gerekli aksiyonları çok iyi almayı başarabilirse bireysel olarak her çalışanın başarısı artacak, bu da kurumun başarısını ve tercih edilme oranını arttıracaktır.


İletişim