YÜKLENİYOR...

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim, eğitim sürecinin günümüz teknolojileri yardımı ile zaman ve mekan bağımsız olarak sistematik bir şekilde yapılabilmesidir. Uzaktan eğitimde öğretmenin veya öğrencinin eğitim kurumuna gelmesine gerek yoktur. Uzaktan eğitimde dersler ve kurslar dijital ortamda canlı, sesli ve hatta istenirse görüntülü bir şekilde yapılabilir. Yapılan dersler kayıt altında kalabilir ve tüm katılımcılar aynı içeriklere ve derslere diledikleri zaman tekrar ulaşabilirler. Uzaktan eğitim zamanın şartlarına uygun şekilde uzun yıllardır kullanılan bir eğitim tekniğidir. Son günlerde pandemi sürecinin de etkisiyle çok daha fazla gündeme gelmiş ve insanların bu tip sistemlere adaptasyonu ciddi şekilde hızlanmıştır.

PHI Corporate LMS uzaktan eğitim sistemi bulut tabanlı bir sistemdir, aynı zamanda (Saas) Software as a service diye adlandırdığımız kaydol ve kullanmaya başla şeklinde çalışmaktadır. Firmaların ve eğitim kurumlarının kendi sunucularına hiçbir maliyet ve iş yükü getirmez.

Eğitim kurumları diledikleri kadar sanal sınıf oluşturabilir, sınıflara isimler verebilir ve sınıflara öğrenciler atayabilirler. Eğitmenler sisteme işlenecek konular ile ilgili diledikleri gibi içerikler girebilirler ve hatta sistemin sağladığı sunum hazırlama modüllerini kullanarak istedikleri tipte sunumlar hazırlayabilirler. Uzaktan eğitim canlı sınıflar üstünden verilebilir, öğrenciler ve öğretmenler birbirlerini görerek ve birbirleri ile konuşarak eğitim sürecini geçirirler.

Öğretmenler hazırladıkları ders anlatım sunumlarını öğrenciler ile online olarak paylaşabilir. PHI Corporate LMS Uzaktan eğitim sistemi online sınav yapmayı ve online ödev verebilmeyi de desteklemektedir. Sisteme dilendiği gibi konu başlıkları eklenebilir, eklenen tüm konulara dilendiği gibi sorular girilebilir ve bu sorular ile online sınav yapılabilir. Sistem online sınav sonuçlarını otomatik olarak puanlayacaktır. E-mail ve benzeri uygulamalar kullanarak ödev vermenize artık gerek yok. PHI Corporate LMS uzaktan eğitim sistemi sayesinde artık ödevler de kapalı bir sistem içinde online ödev şeklinde verilebilir. Online ödev verme ve ödevlerin sistem üstünden yapılması ve hatta Qr kod ile kağıtlara yapılan ödevlerin geri yüklenmesi hem öğretmenler hem de öğrenciler için büyük avantajlar sağlayacak.

Uzaktan eğitim sisteminin en önemli özelliklerinden bir de raporlama sistemidir. Sistem tüm öğrencileri tek tek raporlayabildiği gibi tüm öğretmenler ile ilgili de detaylı raporlar verebilmektedir. Öğrencilerin derse katılım raporlarından yoklamalara, sınav sonuçlarından ödevlere ve hatta kazanımlardan ölçme değerlendirme raporlarına kadar tüm detay raporları sistem tarafından otomatik olarak üretilmektedir.

PHI Corporate LMS Uzaktan eğitim sistemi tüm eğitim kurumlarının ve tüm firmaların rahatlıkla kullanabileceği bir ara yüze sahip, çok kapsamlı fakat çok kolay kullanımlı bir sistemdir.

Demo talep etmeye unutmayın, Unutmayın 15 gün ücretsiz deneme şansınız var!

https://phi.co.com/lms/


İletişim