YÜKLENİYOR...

Kimler LMS kullanır?

Kimler LMS kullanır?

HER ORGANİZASYON!

Rekabetçi dünyada önde olabilmek için tüm organizasyonlar çalışanlarının öğrenme ve gelişimine odaklanmalıdır. Bir eğitim kurumunda, küçük bir işletmede veya dev bir organizasyonda eğitimden sorumlu kişi olmanızın hiçbir farkı yoktur, herkes bir LMS'den yararlanabilir. LMS, öğrenmenizi ve öğretmenizi organize etmenize yardımcı olur. Dersler oluşturmanız, kurslar oluşturmanız, bunları öğrencileriniz veya meslektaşlarınız ve paylaşmanız için gereken süreyi azaltır. LMS sizlere ciddi bir zaman tasarrufu sağlar. Hangi iş kolunda olursanız olun işe yeni aldığınız elemanları eğitmek zorundasınız. Hatta sadece işe yeni aldığınızda değil mevcutta çalışan ekibinizi de sürekli olarak eğitimle beslemeniz gerekir. Şirket olarak yeni kampanyalar üreteceksiniz, satış ekibini yeni sisteme adapte olması için eğiteceksiniz, planlama, zaman yönetimi, stratejik düşünme, liderlik, İngilizce gibi bir sürü eğitimler vereceksiniz.

Eğer bir eğitim kurumuysanız, öğrencilerinizi gruplamak için sınıflar oluşturup, eğitmek için dersler, eğitim içerikleri hazırlayıp ölçme ve değerlendirme için öğrencilerinize sınavlar ve ödevler vereceksiniz.

Tüm firmalarda ve eğitim kurumlarında, çalışanların ve öğrencilerin ilerlemelerini ve gelişimlerini takip etmek için bir sistem kullanmaya ihtiyaç vardır. Ancak, çoğu organizasyon öğrenme materyali olarak sadece kitap ve kağıt kullanmaktadır. Teknoloji ile bütünleşen dünyada bilgisayar, tablet veya cep telefonu, öğrenim sürecine yeni bir düzen getirmekle kalmayacak, daha iyi bir raporlama sistemi ile mutlak bir tamamlayıcı olacaktır. Bir LMS ile öğrencilerin ve çalışanların sonuçları ve ilerlemeleri çok daha belirgin ve raporlanabilir şekilde takip edilebilir.

Eğitim sonrasında öğrencilerin veya katılımcıların yetkinliklerini ölçmek için online sınavlar yapabilir, çalışma dokümanları ve ödevler verebilirsiniz.

Çok iyi kurgulanmış ve doğru içeriklerle donatılmış bir LMS ile, Öğrencilerinizin ve personelinizin gelişimi için rahatlıkla eğitim içerikleri oluşturabilir, eğitiminize sınavlar ekleyebilir, sınavlar için geçiş baremleri ayarlayabilir ve kişi final sınavını geçerse sertifikalar verebilirsiniz. Eğitimlerinizi resimler, videolar, ses dosyaları ekleyerek çok daha canlı ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz.

Bu sayede bir firma açısından düşününce personel eğitimleriniz için günler, haftalar sürecek hazırlıklar yapmanıza, maliyetli toplantı odaları kiralamanıza, tüm personeli bir araya getirmek için yol masrafları, konaklama masrafları gibi harcamalar yapmanıza gerek kalmaz. Yeni başlayan personelin bir sonraki eğitim dönemini beklemesi gibi bir zaman kaybı yaşamazsınız. Eğitim süreçlerini tamamen standardize edip tüm personeli aynı düzene göre eğitebilirsiniz. Hatta değerlendirme kriterlerini standardize edip tüm personelinizin hangi alanlarda daha iyi hangi alanlarda eksik kaldığını rahatlıkla ölçebilirsiniz. Tüm bu süreçler bir LMS sayesinde çok daha hızlı ve daha ölçülebilir olarak geçirilecek, zaman kaybı bitecek, personelinizden çok daha kısa bir zaman içinde faydalanmaya başlayabileceksiniz. Bu yüzden LMS, firmaların büyüklüğü küçüklüğü hiç önemli olmaksızın tüm organizasyonlar için fayda sağlayacak bir sistemdir. LMS’e harcanan para kesinlikle bir maliyet değil, hatta tam aksine karlılığı arttıracak bir yatırımdır.


İletişim