YÜKLENİYOR...

LMS'in faydaları nelerdir?

LMS, eğitim içeriğini tek bir yerde toplar.
Eğitim içeriğine sürekli ve limitsiz erişim sağlar.
Performans ve ilerlemeleri takip eder.
Öğrenme ve Geliştirme maliyetini düşürür.
Öğrenme ve Geliştirme zamanını hızlandırır.
Eğitim içeriklerini her zaman güncel tutar.
Kolay izleme ve raporlama sağlar.
Kolay dağıtım ve tasarruf sağlar.
LMS, eğitim içeriğini tek bir yerde toplar

Eğitim içeriğini değişik cihazlarda ve sabit sürücülerde dağınık bir şekilde tutmak yerine, hepsini tek bir yerde düzenli bir şekilde tutabilirsiniz. Bu sayede önemli doküman ve verilerinizi kaybetme riskiniz ortadan kalkar ve çok daha kolay bir şekilde eğitim içeriklerini hazırlayabilirsiniz. Eğer bulut bazlı bir öğrenme yönetim sistemi kullanıyorsanız bütün ekibiniz buradaki bilgilere rahatça ulaşabilir. Bu şekilde uzaktan eğitimler ve toplantılar çok rahat ve doğal bir şekilde sağlamış olur.

Eğitim içeriğine sürekli ve limitsiz erişim sağlar

Eğitim içeriğini bir kere LMS’e yükleyip yayınladığınız zaman, öğrencilerinize veya katılımcılarınıza ihtiyaç duydukları eğitim içeriklerine limitsiz ve sürekli bir şekilde erişim hakkı sağlamış olursunuz. Öğrenciler ister bilgisayarlarından isterlerse de akıllı telefonlarından veya tabletlerinden eğitim platformuna bağlanabilirler. Bu sayede bir sonraki online eğitime kadar beklemelerine gerek kalmadan becerilerini geliştirebilir ve eğitim ile ilgili yapılması gerekenleri yapabilirler.

Performans ve ilerlemeleri takip eder

LMS sistemi sayesinde öğrencilerin ve katılımcıların neyi ne kadar öğrendikleri, ulaşmaları gereken hedeflere ulaşıp ulaşamadıkları takip edilebilir. Mesela, uzaktan eğitim alan bir öğrenci başarılı bir şekilde eğitimini tamamlayamadıysa, kendisini geliştirebilmesi için takviye dersleri ve ek bilgiler verilebilir. Uzaktan eğitim sisteminde sadece raporlama ve analizler yapmak yeterli olmayacak, öğrencinin eksikleri ve gelişimi için gerekli çalışmaları sağlamak gerçek gelişimi arttıracaktır. Belirli bir eğitim bazında birçok öğrencinin veya katılımcıların zorlandığını fark ederseniz, sisteme girip içeriğinde gerekli değişiklikleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Öğrenme ve Geliştirme maliyetini düşürür

LMS sistemi sayesinde, evrak doküman ücretleri yazıcı maliyetleri gibi birçok maliyetten kurtulmuş olursunuz. Bunların yanında şirket organizasyonlarında çalışanların yol masrafları, konaklama ücretleri, toplantıların düzenleneceği fiziksel alanların kiraları gibi ciddi maliyet kalemlerinden de tasarruf etmiş olunur. Online öğrencileriniz ders için gerekli eşyalarını online olarak yanlarında taşıyor olurlar, bu da demek oluyor ki öğrenme ve geliştirme için harcayacağınız bütçenizden büyük bir miktarı kar etmiş olursunuz.

Öğrenme ve Geliştirme zamanını hızlandırır

LMS sistemi online eğitim zamanını azaltır çünkü sistem öğrencilere ve katılımcılara sadece öğrenmeleri gereken ve ihtiyaçları olan bilgileri vererek daha düzenli ve sistemli bir şekilde öğretir. Uzun uzun derslerde oturmak yerine, öğrenciler kolaylıkla istedikleri online modüle basarak daha kısa sürede rahatlıkla öğrenebilirler. Online sınavlar sayesinde öğrendiklerini sınayabilirler, interaktif bir şekilde canlı derslere katılabilirler, eğitimleri videoları izleyerek daha rahat anlayabilirler.

Eğitim içeriklerini her zaman güncel tutar

Yeni bilgiler ve içerikler tanımlamak istediğinizde veya yeni eğitim modülleri eklemek istendiğinde, sisteme sadece giriş yaparak gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz. Tüm içerik tek bir konumda bulunduğu için yalnızca ana eğitim içeriğinde değişiklik yaptığınızda içerikleri tüm çevrimiçi öğrencilerinize de dağıtmış olursunuz. Tüm üyelerinize güncellenmiş el kitapları veya güncellenmiş çalışma kağıtları göndermek zorunda kalmadan direk olarak erişim sağlamış olursunuz. Kursların ve derslerin bir LMS aracılığıyla sunulması soruların ve raporlamanın merkezi biçimde tutulup, değerlendirmenin çok adil olmasını sağlar.

Kolay izleme ve raporlama

Bir LMS ile öğrencilerinizin ve katılımcıların ilerlemelerini kolayca takip edebilirsiniz. Bir bakışta dersi kimin bitirdiğini, kimin yarı yolda olduğunu ve kimin çalışmaya başlamadığını görebilirsiniz. İlgi çekici sunumlar ile metin, resim ve videoyu bir LMS üstünde kolayca birleştirebilirsiniz. Öğrencilerinizin daha ilgi çekici içerikler ile odaklanmalarını ve daha fazla bilgi edinmeleri sağlayabilirsiniz.

Kolay dağıtım ve tasarruf

Ders içeriğini artık sadece bir e-posta göndererek dağıtabilirsiniz. Öğrencilerinizi LMS'e yükleyin ve e-postayla davet edin. Doğru bir LMS sistemini ile çalıştığınızda çok ciddi bir maddi ve zaman tasarrufu ile daha güçlü bir yapınız olacak


İletişim